Şartlar & Koşullar

Şartlar & Koşullar

* Heryerdevilla.com yalnızca müşteri adına yapılan rezervasyonlar için Acentecilik sorumluluğunu yerine getirir. Şirketimiz direkt olarak bünyesi haricinde 3.şahıslar, transfer firmaları, oteller, tedarik firmaları gibi firmalarla yapmış olduğunuz anlaşmalar, düzenlemeler, rezervasyonlar ve konaklamalar üzerinde hiçbir sorumluluğu kabul etmemektedir. Tüm rezervasyonlar ve organizasyonlar ile ilgili sadece şirketimiz ile yapmış olduğunuz kontrat esas alınır. Tüm şartlar ve yükümlülükler yapacağımız kontrat ile imza altına alınacaktır. Gerektiğinde sözleşme genel şartlarını şirketimizden talep edebilirsiniz. Rezervasyonunuz ile ilgili tüm soru ve görüşleriniz için grup liderinizin isim-soyisim ve telefon numarası ya da rezervasyonunuzun gerçekleştirildiği villa kodu ile birlikte tarafımıza e-mail yoluyla ulaşmanız gerekmektedir. Grup lideriniz en az 18 yasında olup grup adına aşağıdaki şart ve koşulları kabul etmiş sayılacaktır.

**Rezervasyon talebi tarafımıza ulaştıktan sonra ön rezervasyon ile ilgili olarak müşteriye en geç 24 saat içerisinde bilgi verilir ve villa o rezervasyon için uygun ise talep anından itibaren 1 gün için satışa kapatılır. Rezervasyon işlemlerinin gerçekleşmesi için toplam villa kira bedelinin %30 ile %50 arasındaki‟ tutar müşteri tarafından ön ödeme olarak ödenmelidir. Ödeme işlemi yapıldığında müşteriye anında rezervasyon konfirmesi, ön ödeme dekontu ile gönderilir. Eğer ön ödeme rezervasyon talebi yapıldığı günden itibaren 1 gün içerisinde ödenmez ise ön rezervasyon direkt olarak tarafımızca iptal olur ve seçilmiş olan ünite tekrar satışaaçılır.

**Kalan bakiye tatilinizin başlamasına 30 gün öncesine kadar ödenir (ön ödemeden sonra kalan %50 ile%70‟lik ücret). Kalan bakiyeyi ödeme ile ilgili olarak herhangi bir aksilik veya problem yaşarsanız lütfen direkt olarak acentemiz ile irtibata geçiniz.

**Herhangi bir sebepten dolayı kiralama tarihini veya villanın değiştirilmesi hususunda müşteri tarafınca yapılabilecek kiralama tarihi veya ünite değişiklikleri konusunda Heryerdevilla.com ekibi olarak tüm çözüm önerileri sunulacaktır. Talepte bulunulan tarih ve ünitelerin müsaitlikleri göz önünde bulundurulup, rezervasyon işlemleri yeniden düzenlenecektir.

**Villaya giriş saat 16:00 ten sonra yapılır ve çıkış saati 10:00 dur. Villanın uygunluk durumuna göre çıkış saati 12:00 ye kadar uzatılabilir. Bu konudaki taleplerinizi müşteri temsilcilerimiz ile görüşünüz.

**678 sayılı KHK gereği evde kalacak kişileri belirtmek için misafir isim formunun doldurulması zorunludur.Bu form içeriğinde beyan edilen isimler haricindeki kişilerin veya evin kapasitesini geçecek fazla kişilerin evde kalması yasaktır. Kayıtsız kişilerin konakladığı tespit edildiğinde ev sahibinin, ilgili kişinin veya www.heryerdevilla.comʼun müşteriyi evden çıkarma hakkı bulunmaktadır. Eğer Villada konaklama yapacak kişi sayısı villanın özelliklerinde belirtilen kişi sayısını geçmemelidir. Gelecek olan tüm konukların isim – soyisim ve TC kimlik numaraları rezervasyon işlemleri sırasında oluşturulan rezervasyon sözleşmesinde bulunmalıdır. İlave yatak, kişi eklenmesi veya isim değişikliği durumunda Heryerde Villa gerektiğinde ek ücret talep etme hakkına sahiptir.

**Kiralama süresi içinde oluşabilecek maddi ve manevi hasarlar için villa girişinde bir „Ev Kullanım Sözleşmesi‟ düzenlenmektedir. Bu sözleşme ile her iki tarafın bilgisi dahilinde hasar bedeli sözleşme maddeleri dahilinde karşılanır.

**Eğer rezervasyonunuzu iptal etmeniz gerekiyor ise, bunu iptal nedeniniz ile müşteri temsilcinize bildiriniz. Ölüm, hastalık, kaza vb. iptal durumlarında gerekçelerinizi ilgili belgeler ile tasdik ederek iptal talebinizi bildirmeniz gerekmektedir. Rezervasyon yaptığınız andan itibaren tatil rezervasyonunuza son 40 gün kalaya kadar yapmış olduğunuz iptallerde, rezervasyon esnasında yapılan ön ödeme bedeli tarafınıza iade edilecektir. Tatil başlangıcına 40 günden daha az bir zaman kala talep edilen iptallerde yapılan ödemeler müşteriye iade edilmez.

**Rezervasyonunuzun Heryerdevilla.com tarafından değiştirilmesi gerektiğinde; tarafınıza yapmış olduğunuz rezervasyon standartlarında alternatif bir ünite önerilecektir. Onayınızın ardından rezervasyonunuz yeni üniteye aktarılacaktır. Önerilen ünite tarafınızca kabul görmez ise yapmış olduğunuz ödeme tarafınıza iade edilir. Heryerdevilla.com olarak gerekli tüm özen gösterilmiş olmasına rağmen, tatilinizin başlamasına veya devamına engel teşkil eden veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı tatilinizi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

**Misafirlerin ev kurallarına uymaması veya var ise komşu evler ya da yakındaki tesislere saygı çerçevesi haricinde rahatsız edici gürültü, hareket ve davranışlarda bulunduğu takdirde Heryerdevilla.com veya ev sahibi, sözleşmeyi tek taraflı fesh edip müşteriyi villadan karşılıksız çıkartma yetkisine sahiptir. Bu durumda müşteriler herhangi bir hak iddia edemezler.

**Temizlik veya varsa herhangi bir tadilat için Heryerdevilla.com personeli veya ev sahibi, müşterinin bilgisi ve izni dâhilinde eve girme yetkisine sahiptir.

**Tatiliniz sırasında keyifli, mutlu ve huzurlu bir tatil yapmanız için acente olarak size en iyi şekilde hizmet vereceğimizden emin olabilirsiniz. Tatiliniz sırasında istenmeyen bazı kazalar yada olaylar (düşme, kesici aletle yaralanma, elektrik çarpması, havuz etrafında düşüp yaralanma, hırsızlık, vb..)meydana gelebilir. Bu kazalar ev içinde veya dışında olabilir. Bu gibi durumlardan Heryerdevilla.com veya ev sahibi kesinlikle sorumlu değildir. Tatiliniz esnasında bu tür kaza ve yaralanmalarınızı karşılamak için tatil sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz.

**Herhangi bir problem veya istenmeyen durum ile karşılaşıldığında, bu sorunu çözebilmek için Heryerdevilla.com personelleri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

**Bir anlaşmazlık durumunda sadece T.C. Kanunları ve Muğla ili bölge mahkemeleri yetkilidir